Soha ne maradjon el a talajnedvesség elleni szigetelés!
A talajnedvesség magas szintje elég komoly károkat okozhat a lakások szerkezetében, ha azok nincsenek megfelelően védve a problémával szemben. A régi építésű otthonok esetében a talajnedvesség elleni szigetelés gyakran kimaradt, ami olykor a salétromosság megjelenését eredményezte. Ez a jelenség a kapillárishatásnak köszönhető, aminek révén a víz képes akár 2 méter magasra is felkúszni a falakban és vakolatban.
A problémát a vízben oldott sók okozzák, amik kicsapódva nem csak sóvirágokat képeznek, hanem a vakolat leválását is okozhatják. A nedves környezet ugyanakkor teret ad a penész megjelenésének. A talajnedvesség elleni szigetelés tehát döntő jelentőségű. Ezt felismerve, ma már nem készítenek egyetlen épületet sem ennek jelenléte nélkül.
Mivel történjen a talajnedvesség elleni szigetelés?
Bár létezik többféle anyag, mint a speciális vízzáró betonkeverékek, vagy PVC fóliák, de leggyakrabban mégis a bitumenes lemezeket használják erre a célra. A PRO E40-5S kiváló tulajdonságokkal rendelkezik, ugyanis vékony, ezért könnyen bedolgozható, remek a hajlítási szilárdsága ebből adódóan akár -15 ℃-ig lehet vele dolgozni. A talajnedvesség elleni szigetelés egyik kulcsszereplője.
A helyzettől függően azonban megesik, hogy legalább 2 rétegben érdemes felvinni a felületekre, főleg, amikor kimondottan magas a talajvíznyomás. A betont mindig fontos első lépésben kelősíteni, mert ez fogja megteremteni azt a stabil alapot, amire az elmozdulás veszélye nélkül fektethető a szigetelőlemez. A megfelelő rétegrendben kiképzett talajnedvesség elleni szigetelés garantáltan gátat szab a szivárgásoknak és otthonunk tökéletesen funkcionál majd a nedvesebb évszakokban is.